M W

Duman Uyeolyn

Join the forum, it's quick and easy

M W

Duman Uyeolyn

M W

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
M W

2 posters

Duman

Arthur&merlin
    Arthur&merlin
    Savaşçı Üye
    Savaşçı Üye

Kadın Mesaj Sayısı103
    Büyü Gücü168
    Güç1
    Yaş30

Duman Empty Duman

Mesaj tarafından Arthur&merlin C.tesi Şub. 20, 2010 8:03 pm

Duman Duman_Banner_r1_c8

Doksanlı yıllarin başlarında müzik yaşantilarına başlayan grup elemanlarından Kaan Tangöze (Vokal) ögrenim görmek amacı ile gittiği Seattle'da müzik yaşamına devam etti ve oradayken Türkiye'de çıkarmak istediği albüm için parçalarını hazırladı. Türkiye'de bulunan grubu Mad Madame ile Saettle ve Los Angeles'da yayınlanan toplama albümlerde yer aldi. Türkiye'ye döndüğünde Blue Blues Band ile beraber çalışan Batuhan Mutlugil'i (Gitar) ve Ari Barokas (Bas Gitar) ile beraber çaldıklari Mad Madame grubuna dahil ederek DUMAN isminde şimdiki gruplarini kurdular.

Böylece DUMAN "Eski Köprünün Altında" isimli albümleri ile büyük bir dinleyici kitlesinede ulaşmayı başardı. Çoğunlukla davulcu sorunu yaşayan grup bir çok isimle beraber çalıştı ama çoğunlukla albüm ve konserlerinde Türkiye'nin en basarili isimlerinden Alen Konakoğlu (Davul) eşlik etti. Özellikle "Belki Alışman Lazım" isimli albümden sonra stüdyo ve konser çalışmaların Alen Konakoğlu DUMAN grubunun 4. ismi oldu.

DUMAN hayranlari büyük bir sabırsızlıkla beklediği, ve grubun tam bir titizlikle hazırladıkları "Belki Alışman Lazım" isimli albüm, "Eski Köprünün Altında" isimli ilk albüme göre biraz daha melankolik bir albüm. İlk albümde bulunan daha eğlenceli parçalar yerini tamamen daha hüzünlü ifadeler ve Kaan'ın sesiyle bütünleşti. Aşk, umutsuzluk ve hüzün temasi disinda "Masal" isimli parçada Adnan Menderes ve Deniz Gezmiş'in asılmalarına eleştirili bir yaklaşimda bulunmuş.

Sezen Aksu'nun daha önce seslendirdiği "Her Seyi Yak" isimli parça ise Kaan'ın yorumu ile birkez daha alışılmış bir DUMAN tadı verdi ve çıkış parçası oldu. Umarız bir sonraki albümlerini daha kısa zaman içerisinde çıkararak hayranlarını yeni bir albümle sevindirebilirler.

NR1 Müzik, 2005’in yaz aylarını ülkemizin en iyi rock grubu Duman’ ın uzun süredir merakla beklenen yeni stüdyo albümü “Seni Kendime Sakladım” ile karşılıyor.

Vokal ve gitarda Kaan Tangöze, gitar ve geri vokalde Batuhan Mutlugil, bas gitar ve geri vokalde Ari Barokas’ tan oluşan Duman, büyük çıkış yaptığı albümü “Belki Alışman Lazım”ın ardından hayranlarını ve müzikseverleri uzun süredir bekletiyordu. Duman severler grubun müthiş sahne performansını yansıtan “Konser” albümü ve yine NR1 Müzik tarafından 2004 yılı sonunda yayınlanan Türkiye’nin ilk müzik DVD’ si “Bu Akşam” ile teselli bulmuşlardı. Duman grubu geçen süre içerisinde iki yüze yakın konserde hayranlarıyla buluşurken, birçok gazete, dergi, TV, okul ve üniversite tarafından “Yılın En İyi Grubu” seçildi.

Albümde yer alan 12 şarkının kayıt ve mixleri de Stüdyo 18’de Levent Büyük tarafından yapıldı. Gruba davulda “Belki Alışman Lazım” albümünde olduğu gibi Cengiz Baysal eşlik etti. Ari Barokas’ın şarkıları “Aman Aman” ve “Sayın Bayan” dışında kalan tüm parçaların söz ve müzikleri Kaan Tangöze’ye ait.

Açılışta yer alan “Özgürlüğün Ülkesi” dünya politikasını eleştiren enerjik bir punk rock şarkısı. Muhteşem balladlar “Seni Kendime Sakladım” ve “Melek”in yanı sıra, “Sen Ben” ve “Yürekten” de Duman’ ın başarılı modern rock çalışmaları. Türkçe rock müziğin en önemli grubu Duman, kendine özgü tarzını “Yanıbaşımdan”, “Sadece Koklayacaktım” ve “Rüyanda Görsen İnanma” gibi şarkılarda gösterirken, “En Güzel Günüm Gecem”i ise kendilerini konserlerde yalnız bırakmayan seyircilerine hediye ediyor.

Albümler:

Duman DumanHtht_duman_eski_koprunun_altinda

Eski Köprünün Altında

01. Köprüaltı
    02. Bebek
    03. Hatun
    04. Halimiz Duman
    05. Dağlar Bağlar
    06. Hayatı Yaşa
    07. Yalnızlık Paylaşılmaz
    08. Dönek
    09. İstanbul
    10. Senin Gibi

Duman Duman-belki-alisman-lazim

Belki Alışman Lazım

01. Bu Akşam
    02. Herşeyi Yak
    03. Oje
    04. Kırmış Kalbini
    05. Masal
    06. Manası Yok
    07. Belki Alışman Lazım
    08. Bal
    09. Ah
    10. Elimdeki Saz Yeter Canıma
    11. Haberin Yok Ölüyorum

Duman 134932_2

Konser

01. Bu Akşam
    02. Masal
    03. Bebek
    04. İstanbul
    05. Senin Gibi
    06. Oje
    07. Gurbet
    08. Çile Bülbülüm
    09. Belki Alışman Lazım
    10. Halimiz Duman
    11. Herşeyi Yak
    12. Yalnızlık Paylaşılmaz
    13. Hayatı Yaşa
    14. Olmadı Yar
    15. Köprüaltı

Duman 4lt8j76

Bu Akşam

1. Bu Akşam
    2. Masal
    3. Oje
    4. Bebek
    5. Belki Alışman Lazım
    6. İstanbul
    7. Hatun
    8. Gurbet
    9. Herşeyi Yak
    10. Ah
    11. Manası Yok
    12. Hayatı Yaşa
    13. Olmadı Yar
    14. Kırmış Kalbini
    15. Köprüaltı
    16. Haberin Yok Ölüyorum

Duman Duman

Seni Kendime Sakladım

01. Özgürlüğün Ülkesi
    02. Sayın Bayan
    03. Yanıbaşımdan
    04. Seni Kendime Sakladım
    05. Sen Ben
    06. Melek
    07. En Güzel Günüm Gecem
    08. Yürekten
    09. Aman Aman*
    10. Sadece Koklayacaktım
    11. Rüyanda Görsen İnanma
    12. Geçmiş Olsun

Duman Duman_1

Duman I

01 dibine kadar
    02 sarhoş
    03 sor bana pişman mıyım
    04 hayvan
    05 yalan
    06 sevdim desem
    07 yağmurun sabahında
    08 helal olsun
    09 rezil
    10 bu aşk beni yorar

Duman Duman2-300x300

Duman II

01 balık
    02 senin marşın
    03 senden daha güzel
    04 iyi de bana ne
    05 elleri ellerime
    06 paranoya
    07 vals
    08 kümbela
    09 tövbe
    10 of
    mervestanbul
    Camelot'lu {Yeni Üye}
    Camelot'lu {Yeni Üye}

Kadın Mesaj Sayısı6
    Büyü Gücü6
    Güç0
    Yaş29

Duman Empty Geri: Duman

Mesaj tarafından mervestanbul Paz Mart 07, 2010 2:14 pm

iki gün önce bu akşam dvdsini de alarak bütün albümlerine sahip oldumm
    çok güzel bi grup
    bi müzik eleştirmeni de türkiyede bi dumanımız var ve dierleri hep duamn benzeri dedi Very Happy

Design By Merlin World

Forum Saati Ptsi Tem. 01, 2024 9:48 am