M W

Doğru Ama Gerçek =D Bu Soruların Cevabını Bilen Varmı??? Uyeolyn

Join the forum, it's quick and easy

M W

Doğru Ama Gerçek =D Bu Soruların Cevabını Bilen Varmı??? Uyeolyn

M W

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
M W

+8
Unique
qntkc
Thehost
Büsh*
emekazra
bradleyezgi
Yağmur perisi
RoBradley
12 posters

Doğru Ama Gerçek =D Bu Soruların Cevabını Bilen Varmı???

RoBradley
    RoBradley
    Kraliyet Üyesi {Moderatör}

Bradley'imi Özlediim...
    Kadın Mesaj Sayısı923
    Büyü Gücü2099
    Güç175
    Yaş30

Doğru Ama Gerçek =D Bu Soruların Cevabını Bilen Varmı??? Empty Doğru Ama Gerçek =D Bu Soruların Cevabını Bilen Varmı???

Mesaj tarafından RoBradley Salı Şub. 16, 2010 2:37 pm

*Neden bozulan otobüsün yolculari bizim otobüsümüze aktarildiginda onlara mültecilermis gibi bakariz?

* Neden her gördügümüz haritada hemen Türkiye'yi bulmaya çalisiriz? Millet olarak dünyada kaybolma kompleksimiz mi vardir?

* Neden insanlar birbirlerine sarilinca saga-sola sallanirlar?

* Neden ögrenciler ilkögretimin besinci sinifina kadarmögretmene "ögretmenim" diye seslenirken altinci sinifta bir anda "hocam"diye seslenmeye baslarlar?

* Neden sinavlarda "4 yanlis bir dogruyu götürür" seklinde bir uygulama ile ögrenciler cezalandirilirlarda "4 dogru bil, bir dogru da bizden" seklinde bir kampanya baslatilip zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?

* Neden insanlar kapali bir alandan yagmur yagan alana çikinca kafalarini egerler? Yagmura duyulan saygidan midir yoksa ondan tirstigimiz için midir?

* Neden dükkanini kapatip giden esnaf, kapiya "10 dakika sonra dönücem" yazar, ne zaman gittigini nasil anlariz?

* Televizyona çikan insanlar neden kendilerini Türkiye'deki bütün insanlarin izledigini sanirlar?

Örn: Su anda 70 milyon bizi izliyor...

* Neden gözlerinden öperim denir? Insan vücudunda öpülecek daha uygunsuz bir yer var midir? Kimse kimseyi gözünden öpmüs müdür?

* Dügünlerde neden "Dom Dom Kursunu" ile göbek atilmaktadir."Bir avci vurdu beni, bin avci beni yedi" gibi sözlerbesliginde kendinden geçen baska milletler var midir?

* Neden bazi kizlarimiz sirin bir hayvancagiz gördüklerinde "inanmiyorum!" derler, inanilmayacak olan nedir?

* Cumartesi ve Pazartesi'nin neden kendi isimleri yoktur?

* Dolmuslardaki fiyat tarifesinde "en kisa mesafe" neden "indi-bindi" olarak tabir edilir? Önce inilip sonra mi binilir?Bir terslik yok mudur?

* Bir programi kurarken neden "kabul ediyorum" ya da "kabul etmiyorum" seçenekleri vardir? O kadar parayi bayilip bir bilgisayar programi satin aldiktan sonra "kabul etmiyorum" seçenegini isaretleyen bir takim saf kisiler mevcut mudur?

* Bulmacalarda boru sesinin karsiligi neden hep "ti"dir?Bulmacalari hazirlayan arkadaslar hiç "ti" diye ses çikaran boru görmüsler midir?

* Ipana 7 reklamindaki kiza "Ne zamandan beri Ipana 7 kullaniyorsun?" diye soran doktor, Ipana 7'nin yeni bir ürün oldugunu ve reklamdan sadece bir kaç gün önce piyasaya çiktigini bilmemekte midir?

* Neden futbol takimi olan Ajax "Ayaks" diye okunur da temizlik ürünü Ajax "Ajaks" diye okunur? *

* Neden ilanlarda "doktordan temiz araba" diye yazilir?Hipokrat yemininde "arabami temiz kullanacagim" seklinde bir madde mi vardir?
    Yağmur perisi
    Yağmur perisi
    Deneyimli Üye
    Deneyimli Üye

Kadın Mesaj Sayısı48
    Büyü Gücü50
    Güç1
    Yaş28

Doğru Ama Gerçek =D Bu Soruların Cevabını Bilen Varmı??? Empty Geri: Doğru Ama Gerçek =D Bu Soruların Cevabını Bilen Varmı???

Mesaj tarafından Yağmur perisi Ptsi Mart 08, 2010 3:19 pm

* Televizyona çikan insanlar neden kendilerini Türkiye'deki bütün insanlarin izledigini sanirlar?

Örn: Su anda 70 milyon bizi izliyor...

Bence bu gerçekten saçma bişi.Tüm halkın işi gücü yok seni izlesin var mı böyle bişi ya.. zuhaha
    bradleyezgi
    bradleyezgi
    Saygınlık Kazanmış Kişi
    Saygınlık Kazanmış Kişi

Kadın Mesaj Sayısı451
    Büyü Gücü505
    Güç10
    Yaş29

Doğru Ama Gerçek =D Bu Soruların Cevabını Bilen Varmı??? Empty Geri: Doğru Ama Gerçek =D Bu Soruların Cevabını Bilen Varmı???

Mesaj tarafından bradleyezgi Çarş. Mart 10, 2010 11:27 pm

* Bir programi kurarken neden "kabul ediyorum" ya da "kabul etmiyorum"
    seçenekleri vardir? O kadar parayi bayilip bir bilgisayar programi
    satin aldiktan sonra "kabul etmiyorum" seçenegini isaretleyen bir takim
    saf kisiler mevcut mudur?

harikasın Very Happy
    emekazra
    emekazra
    Deneyimli Üye
    Deneyimli Üye

Kadın Mesaj Sayısı46
    Büyü Gücü58
    Güç0
    Yaş29

Mesaj tarafından emekazra Cuma Mart 26, 2010 8:52 pm

* Neden insanlar birbirlerine sarilinca saga-sola sallanirlar?
    * Bulmacalarda boru sesinin karsiligi neden hep "ti"dir?Bulmacalari hazirlayan arkadaslar hiç "ti" diye ses çikaran boru görmüsler midir?

bende katılıyorum ayh :S haklısın
    Büsh*
    Büsh*
    Savaşçı Üye
    Savaşçı Üye

Kadın Mesaj Sayısı55
    Büyü Gücü60
    Güç1
    Yaş27

Mesaj tarafından Büsh* C.tesi Nis. 10, 2010 1:49 pm

xD Doğru söze ne denir =P
    Thehost
    Thehost
    Saygınlık Kazanmış Kişi
    Saygınlık Kazanmış Kişi

Kadın Mesaj Sayısı303
    Büyü Gücü415
    Güç2
    Yaş28

Mesaj tarafından Thehost C.tesi Haz. 12, 2010 3:43 pm

o 70 milyon işi bana da ilginç geliyor bebekleri çocukları hastaları televizyonu olmayacak kadar fakirleri çalışanları okula gidenleri vb vb çıkartırsak geriye en fazla 1 milyon kalır o 1 milyonun da o kanalı izlediği meçhuldür Very Happy
    qntkc
    qntkc
    Saygınlığı ve Efendiliği olan Kraliyet Üyesi

mutsuzum :(
    Kadın Mesaj Sayısı2706
    Büyü Gücü2729
    Güç6
    Yaş32

Mesaj tarafından qntkc Paz Tem. 25, 2010 5:18 pm

thehost demiş ki:o 70 milyon işi bana da ilginç geliyor bebekleri çocukları hastaları televizyonu olmayacak kadar fakirleri çalışanları okula gidenleri vb vb çıkartırsak geriye en fazla 1 milyon kalır o 1 milyonun da o kanalı izlediği meçhuldür Very Happy

evet Doğru Ama Gerçek =D Bu Soruların Cevabını Bilen Varmı??? 974276 Doğru Ama Gerçek =D Bu Soruların Cevabını Bilen Varmı??? 974276
    Unique
    Unique
    Savaşçı Üye
    Savaşçı Üye

Kadın Mesaj Sayısı114
    Büyü Gücü129
    Güç3
    Yaş30

Mesaj tarafından Unique Paz Tem. 25, 2010 5:48 pm

Ahahahaah süper yaa Doğru Ama Gerçek =D Bu Soruların Cevabını Bilen Varmı??? 949417
    qntkc
    qntkc

Kadın Mesaj Sayısı2706
    Büyü Gücü2729
    Güç6
    Yaş32

Mesaj tarafından qntkc Cuma Ağus. 13, 2010 10:28 am

evet Doğru Ama Gerçek =D Bu Soruların Cevabını Bilen Varmı??? 974276
    Miss.İlyasova
    Miss.İlyasova

Pretendingggg
    Kadın Mesaj Sayısı3986
    Büyü Gücü4076
    Güç3
    Yaş28

Mesaj tarafından Miss.İlyasova Cuma Ağus. 13, 2010 1:30 pm

Ehuheuheu xD
    Harikalar !
    Paylasim icin tsk !
    Rain_Bradley
    Rain_Bradley
    Saygınlık Kazanmış Kraliyet Üyesi

Keep The Magic Secret !
    Kadın Mesaj Sayısı1124
    Büyü Gücü1152
    Güç1
    Yaş29

Mesaj tarafından Rain_Bradley Cuma Ağus. 13, 2010 7:24 pm

ahahaha Very Happy süper ya hepsi de doğru
    qntkc
    qntkc

Kadın Mesaj Sayısı2706
    Büyü Gücü2729
    Güç6
    Yaş32

Mesaj tarafından qntkc C.tesi Ağus. 14, 2010 2:08 pm

Doğru Ama Gerçek =D Bu Soruların Cevabını Bilen Varmı??? 974276 Doğru Ama Gerçek =D Bu Soruların Cevabını Bilen Varmı??? 974276
    ♥KatieMG♥
    ♥KatieMG♥

Haftasonunu beklemek zor....
    Kadın Mesaj Sayısı1154
    Büyü Gücü1199
    Güç8
    Yaş32

Mesaj tarafından ♥KatieMG♥ Çarş. Ekim 06, 2010 3:15 pm

ahahah harbiden doğru söze ne denirki Very Happy
    Bozdoğan
    Bozdoğan
    Savaşçı Üye
    Savaşçı Üye

lanet ösym
    Erkek Mesaj Sayısı94
    Büyü Gücü118
    Güç0
    Yaş31

Mesaj tarafından Bozdoğan Çarş. Ekim 06, 2010 9:53 pm

ahah çok güzel ya al bende cvplamaya calışayım bazılarını

Neden insanlar birbirlerine sarilinca saga-sola sallanirlar?
    heralde düşüp düşmeyeceklerini test ederler ilişkilerinin sağlamlığıda olabilir Smile

Neden futbol takimi olan Ajax "Ayaks" diye okunur da temizlik ürünü Ajax "Ajaks" diye okunur? *

bu basit tamamen telafuz la ilgili ukala ingilizlerin 'titanik'i taytanik die okuması gibi bişe

Neden ilanlarda "doktordan temiz araba" diye yazilir?Hipokrat yemininde "arabami temiz kullanacagim" seklinde bir madde mi vardir?

doktorların temiz olduğunu düşündükleri için olabilir kız gibi araba tabirini duymuştum onun gibi bişey : )

Neden dükkanini kapatip giden esnaf, kapiya "10 dakika sonra dönücem" yazar, ne zaman gittigini nasil anlariz?

esnaflar güvenilirdir : ) (en azından çoğu) gerçi pazartesi günü cumaya gittim donecem de asan var ama... : )

Neden ögrenciler ilkögretimin besinci sinifina kadarmögretmene "ögretmenim" diye seslenirken altinci sinifta bir anda "hocam"diye seslenmeye baslarlar?

ben büyüdüm artık egosunu tatmin için olsa gerek asıl ben hocam ddendindiğinde hoca camide lafına akıl erdiremedim hoca işte bişey öğreten anlamına gelir ne olcak sa sanki : )

Cumartesi ve Pazartesi'nin neden kendi isimleri yoktur?
    buda günleri icat eden adamın üşengeçliği : )

Neden bazi kizlarimiz sirin bir hayvancagiz gördüklerinde "inanmiyorum!" derler, inanilmayacak olan nedir?

buna benimde aklım ermedi kız değilim ondan heralde : )

Neden her gördügümüz haritada hemen Türkiye'yi bulmaya çalisiriz? Millet olarak dünyada kaybolma kompleksimiz mi vardir?

bence bu kendii kanıtlama isteği: ) ilk ben buldum gibi bişey (sanki sen bulunca icat etmiş oluyon zaten orda )

Dolmuslardaki fiyat tarifesinde "en kisa mesafe" neden "indi-bindi" olarak tabir edilir? Önce inilip sonra mi binilir?Bir terslik yok mudur?

bence buna ilkbaşta düz söylemişler bindi-indi öhh bayıyyo be insanı sora kulağa hoş akla garip bi terim üretmişler
    ...

bu kadar diğerlerini çözemedim : )paylaşım için sağol

Design By Merlin World

Forum Saati Ptsi Eyl. 30, 2024 4:56 am